Noční mrazy nahrají vlekařům: Děla pojedou na horách naplno

Nahrávám video
Předpověď počasí pro nejbližší dny
Zdroj: ČT24

V tomto týdnu se do Česka vrátí zima, teploty v noci mohou klesat i pod minus deset stupňů Celsia. V noci z pondělí na úterý platí dokonce kvůli mrazům výstraha ČHMÚ. Přes den se pak budou pohybovat kolem nuly. Sněžit má jen občas, místy ale bude zlobit náledí nebo mlhy. Školákům tento týden začal první turnus jarních prázdnin a lyžařské podmínky na horách budou optimální.

Během pondělí bude oblačno až zataženo, odpoledne a večer se má od severovýchodu vyjasňovat. Sněžit má jen občas, zejména na severu a severovýchodě Česka. Teploty přes den se budou pohybovat mezi -2 až +2 °C, v noci při vyjasnění ale může rtuť teploměru klesnout až na -14 stupňů Celsia.

Kvůli silnému mrazu vydali meteorologové výstrahu, která se týká Moravskoslezského kraje a také Jesenicka, Šumperska a Vsetínska od pondělních 22:00 do úterních 08:00. 

„V noci bude na severní Moravě a ve Slezsku postupně polojasno až jasno. Vát bude jen slabý proměnlivý vítr nebo bude klidno. Minimální teploty se budou pohybovat místy pod minus 12 stupňi Celsia, zejména v místech se sněhovou pokrývkou,“ varuje Český hydrometeorologický ústav.

V úterý má být jasno nebo skoro jasno, zrána se ale budou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy. Během dne pak bude na jihu a východě přibývat oblačnost. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí -4 až 0 °C. V noci na středu pak klesnou teploty až k minus šesti stupňům, na severozápadě až k minus osmi stupňům.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, sněžit bude občas hlavně na východě Česka. Na jihovýchodní Moravě se pak může tvořit náledí. Teploty přes den budou v rozmezí -1 až 3 stupně Celsia, v noci pak mohou teploty klesat k minus pěti stupňům.

Předpověď počasí pro nejbližší dny
Zdroj: ČT24

Od pátku se začne znovu postupně vyjasňovat, na konci týdne tak mohou teploty v noci znovu klesat až k minus deseti stupňům. Ojediněle také může sněžit nebo se mohou tvořit mrznoucí mlhy.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí meziročně o 2,1 procenta, odhaduje ČSÚ

Tuzemská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,1 procenta. Mezičtvrtletně byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,2 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici růst HDP očekávali.
12:03Aktualizovánopřed 51 mminutami

Ministryně Mrázová odmítla výzvy k rezignaci, předpisy prý neporušila

Ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová (ANO) odmítla opoziční výzvy k rezignaci. Tvrdí, že nikdy nepřekročila zákonné hranice a nezneužila politickou funkci ve svůj vlastní prospěch. Informace serveru Seznam Zprávy o obecním bytě či stavbách na pozemku v rozporu s územním plánem města pokládá za „vytržené z kontextu“. Její rezignaci požadují opoziční Piráti, STAN a TOP 09. Vytýkají jí i manažerská pochybení u přípravy stavebního zákona.
09:22Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Při čarodějnicích nabádají hasiči k opatrnosti. Sucho zvýšilo riziko šíření požárů

Na mnoha místech Česka se během posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Velmi suché počasí ale zvyšuje riziko šíření požárů prakticky na celém území republiky. Meteorologové sice na čtvrtek výstrahu nevyhlásili, podle mapy požárního rizika však panují rizikové podmínky na většině území Česka s výjimkou části pohraničních hor. Hasiči proto nabádají při pálení ohňů k velké opatrnosti.
před 2 hhodinami

Po zásahu v příbramské nemocnici policie stíhá šest lidí a tři firmy

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) stíhá po úterním zásahu v příbramské nemocnici šest lidí a tři právnické osoby, informoval její mluvčí Jaroslav Ibehej. Stíháni jsou pro trestné činy dotační podvod a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Všechny osoby jsou stíhané na svobodě. Úřad veřejného evropského žalobce (EPPO) vyčíslil hodnotu ovlivněných zakázek na 280 milionů korun.
10:18Aktualizovánopřed 2 hhodinami

NCOZ odložila případ Macinkových zpráv prezidentovu poradci

Policie odložila prověřování textových zpráv, které zaslal ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) Petru Kolářovi, poradci prezidenta Petra Pavla. Usnesení dosud není pravomocné. Uvedl to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Doplnil, že více informací k věci bude možné poskytnout teprve tehdy, až rozhodnutí nabyde právní moci.
12:15Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Večerní mrazy potrápily ovocnáře, víkend však přinese první letní den roku

Česko má před sebou slunečný víkend s letními teplotami. V neděli mohou maxima vystoupat až na osmadvacet stupňů Celsia. Mrznout by už nemělo ani po ránu. Ve čtvrtek ale ještě teploty pod nulu klesly na většině území. Vyplývá to z předpovědi a informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Mrazy, které Česko zasáhly v noci na čtvrtek, způsobily ovocnářům podle odhadu rozsáhlé škody.
08:05Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Po vyúčtování někteří reklamují desetitisícové nedoplatky za teplo a vodu

Největší pronajímatel bytů v Moravskoslezském kraji, firma Heimstaden, řeší reklamace nájemníků ohledně vyúčtování. Ti si stěžují na vysoké nedoplatky za teplo a vodu, které se pohybují v desítkách tisíc korun. Podle energetiků i pronajímatele je na vině především delší a tuhá zima. Nedoplatky mohou překvapit uživatele ústředního topení i v dalších městech. Vyúčtování by si proto měli pečlivě zkontrolovat, porovnat s loňským rokem a v případě nesouhlasu jej reklamovat u distributora.
10:45Aktualizovánopřed 4 hhodinami

VideoVystrčil a Mračková Vildumetzová se v Událostech, komentářích střetli ohledně cesty na Tchaj-wan

„Respektujeme vládní zahraniční politiku. Proto senátní klub hnutí ANO odmítl jet na Tchaj-wan spolu s předsedou Senátu (Milošem Vystrčilem /ODS/). Vláda cestu nedoporučuje, protože je plánovaná na příliš vysoké politické úrovni. (…) Za poslední tři roky nebyl nikdo z vrcholných evropských politiků na Tchaj-wanu,“ prohlásila v Událostech, komentářích členka senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Jana Mračková Vildumetzová (ANO). „Děláme jako Senát parlamentní diplomacii, která rozšiřuje oficiální vládní zahraniční politiku. Vláda může jet do Číny a Senát to doplní cestou na Tchaj-wan. Rozhodně nechceme bránit spolupráci s Čínou, pokud to bude za rovných a výhodných podmínek,“ reagoval přímo šéf Senátu Vystrčil. Diskusi moderoval Lukáš Dolanský.
před 6 hhodinami
Načítání...