Neumannová má po pořádání MS práci na ministerstvu

Praha - Bývalá úspěšná běžkařka Kateřina Neumannová pořádala lyžařské mistrovství světa v Liberci a i nadále zůstává u administrativní práce v oblasti sportu. Lidové noviny informují o tom, že Neumannová pracuje jako referentka státní správy na ministerstvu obrany, kde se stará o armádní sport a státní reprezentaci. „Pracuje v kanceláři náměstka Kopřivy, pod kterého spadá armádní sport. Přesný název její funkce je referentka státní správy. Je přímo zaměstnankyní ministerstva,“ citují LN tiskového mluvčího ministerstva Jana Pejška.

Dvojnásobná mistryně světa a šestinásobná olympijská medailistka z běžeckých disciplín je podřízenou náměstka ministra obrany Jaroslava Kopřivy. Právě jemu Neumannová již delší dobu dělala poradkyni. Na výplatních páskách ministerstva byla údajně už i v době pořádání únorového šampionátu v Liberci, kvůli kterému se na Neumannovou snáší vlna kritiky.

„Paní Neumannová má nyní na starosti armádní sport a státní reprezentaci armádních sportovců. Komunikuje například s jednotlivými sportovními svazy i s ČSTV,“ doplnil Pejšek.

Lyžařské MS v Liberci, kde byla Neumannová šéfkou organizačního výboru, se konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun, přesto šampionát skončil hospodářským nezdarem. Organizační výbor počítal s rozpočtem kolem 594 milionů, náklady však byly nakonec o třicet milionů vyšší. Více než půl roku po skončení MS organizátoři čelí řadě žalob.

Vydáno pod