Na Karlově náměstí znovu praskla voda: Auta ani autobusy neprojedou

Na Karlově náměstí v Praze znovu prasklo vodovodní potrubí. Tentokrát havárie blokuje dopravu u křižovatky s frekventovanou Resslovou ulicí. Automobily ani autobusy MHD místem až do odvolání neprojedou, tramvajového provozu se ale havárie nedotkla. Vodohospodáři předpokládají, že potrubí opraví do pátečního večera, dopravní omezení ale zřejmě potrvá celý víkend.

„Praskl tam vodovodní řad o průměru 300 milimetrů,“ uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. Dodávka vody však byla přerušena jen do jediného domu.

Kvůli havárii jezdí autobusy číslo 148 a 176 odklonem. Dopravní podnik také musel přemístit či provizorně zřídit některé autobusové zastávky v oblasti Karlova náměstí. Zatím není jasné, kdy bude provoz znovu obnoven. Oprava poškozené komunikace ale může trvat i několik dnů.

V krátké době jde přitom o druhou havárii vodovodního potrubí na Karlově náměstí. Minulý týden prasklo potrubí v ulici U Nemocnice. Dodávka vody byla přerušena i do Všeobecné fakultní nemocnice, která má ale také náhradní zdroje.