Jižní spojka kolabovala, srazily se čtyři kamiony

Praha - Ranní srážka čtyř nákladních aut zkomplikovala na celé dopoledne dopravu ve velké části Prahy. Tři kamiony a dodávka se srazily na pražské Jižní spojce ve směru na Černý Most nedaleko Lanového mostu. Nehoda, při níž jeden člověk utrpěl zranění, se stala v největší ranní špičce kolem půl deváté. Auta pak stála v kolonách až čtyři hodiny, kritický úsek Jižní spojky byl asi do půl jedné průjezdný jenom jedním pruhem. Fronta se tak postupně rozrostla až k magistrále a v nejhorších chvílích dosahovala až k Barrandovskému mostu.

Kolaps, který ochromil pražskou dopravu na dvou nejdůležitějších tazích, začal srážkou avie s kamionem. Do nich poté narazily další dva kamiony. Těžce zraněného řidiče avie potom musela odvézt záchranka. „Příčiny nehody jsou v šetření, nicméně policisté nevylučují technickou závadu,“ upřesnila mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Podle mluvčích záchranky a vinohradské nemocnice utrpěl sedmatřicetiletý řidič avie několik poranění, v nemocnici absolvoval operaci a nyní je v umělém spánku.

Reportáž Ivany Šmelové (zdroj: ČT24)

Hodinu po nehodě zůstával průjezdný jenom levý jízdní pruh a auta se jenom obtížně protahovala kolem havarovaných obrů. Zhruba dvanáctikilometrová kolona vedla až k Barrandovskému mostu. Lanový most a jeho okolí je pro pražskou dopravu velmi kritický, protože poblíž nevedou další souběžné silnice. „Jedná se o úsek, který nejde nikudy svést, to znamená, že řidiči museli v koloně zůstat,“ uvedla policejní mluvčí.

Po vyšetření nehody odjely dva ze tří kamionů samy a třetí byl odtažen na nejbližší benzinovou pumpu. Až čtyři hodiny po nehodě se podařilo odstranit i zničenou avii a zprůjezdnit tak oba pruhy. Škodu zatím policie nevyčíslila, čeká na odhad majitelů havarovaných aut.