Janoušek opět středem zájmu – tentokrát ministerstva financí

Praha - O účty podnikatele Romana Janouška, který patří k přátelům pražského primátora Pavla Béma (ODS), se podle deníku Právo kromě švýcarských úřadů zajímá také speciální finančně-analytický útvar ministerstva financí (FAÚ). Útvar prověřuje podezřelé bankovní transakce. Pokud zjistí nějaké podezření z trestného činu, předává své informace policii.

„Osobou podnikatele Romana Janouška se FAÚ zabývá na základě vlastních zjištění a informací získaných z veřejných zdrojů. V této věci komunikujeme i se švýcarskou stranou. Případ je v šetření a k detailům se v této fázi nebudeme vyjadřovat,“ řekl deníku mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. 

Právo s odvoláním na důvěryhodný zdroj píše, že FAÚ se nyní zajímá hlavně o Janouškův účet v Komerční bance, na němž jsou údajně až desítky milionů korun. „Na ten účet chodí několik let pravidelné platby a peníze se tam kupí,“ cituje list uvedený zdroj. Podle něj jde údajně o finance, které Janouškovi vyplácí společnost Ora Print. Firmu prý pomáhal zakládat, spoluvlastnil ji, byl místopředsedou jejího představenstva, ale v roce 2002 ji opustil.