Čunek zničil důležitý důkaz ve své korupční kauze

Praha - Vicepremiér Jiří Čunek zničil diář z roku 2002, který vedla jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová. Diář, který předložila Urbanová jako důkaz v Čunkově úplatkářské kauze, vydala policie Čunkovi zřejmě nesprávně. Nárok na něj měla mít údajně Urbanová. Policie měla ve spisu diáře dva. Jeden vedla tehdejšímu vsetínskému starostovi sekretářka Urbanová. Druhý nosil Čunek u sebe. Podle svých slov diář zničil, protože mu přišlo zbytečné mít dvě různé kopie téhož. Informaci přinesla dnešní Mladá fronta Dnes.

O ztraceném diáři se Urbanová měla dozvědět loni v květnu. Tehdy se v případu obviněného Čunka objevili dva jeho bývalí podřízení, kteří mu poskytli údajně nepravdivé alibi. Čunek podle nich neměl čas převzít úplatek, protože byl s nimi na poradě. Urbanová si ovšem v únoru roku 2002 do svého diáře poznamenala, že tato porada se ve skutečnosti posunula na jiný termín.

Státní zástupce má z diáře Urbanové k dispozici pouze policejní kopii. Tu ale mohou Kudlíkovi obhájci podle MfD zpochybnit jako nevěrohodnou. Čunkovo trestní stíhání už bylo zastaveno. Před olomouckým okresním soudem se ale z údajného křivého svědectví zodpovídá Jaromír Kudlík.