TÉMA

Markéta Selucká

Zástupkyní ombudsmanky se stala Šimůnková. Dříve byla zmocněnkyní vlády pro lidská práva

Zástupkyní veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové se stala Monika Šimůnková, která dříve působila jako zmocněnkyně vlády pro lidská práva. Do nové funkce ji ve středu v tajném hlasování zvolili poslanci. Vyhověli návrhu Senátu a také prezidenta Miloše Zemana. Šimůnkové ve volbě konkurovala právnička Lenka Marečková, rovněž Zemanova kandidátka.
27. 11. 2019|
Poslanecká sněmovna

Rozhodnutí o další vlně EET se opět odkládá. ČSSD ale podpoří vynětí části sociálních služeb

Poslanci se už počtvrté zabývali schvalováním vládní novely o rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) do dalších oborů podnikání. O stovkách pozměňovacích návrhů začali hlasovat už na minulé schůzi, opět ale nestihli dojít až k závěrečnému hlasování. Koaliční ČSSD nicméně uvedla, že podpoří vynětí některých sociálních služeb z elektronické evidence tržeb. Po klubu KSČM, který se o tom chtěl poradit, si přestávku až do konce doby vyčleněné pro schvalování zákonů vzala vládní frakce ANO. Jednání o vládní předloze bude pokračovat nejdřív v pátek.
5. 6. 2019Aktualizováno5. 6. 2019, 18:19|

Poslanci řešili Faltýnkovu kauzu. Předtím nezvolili zástupce ombudsmana

Sněmovna ve středu pokračovala v debatě o údajném ovlivňování tendru na mýtný systém. Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek vysvětloval své schůzky se šéfem společnosti Kapsch i s předsedou antimonopolního úřadu. Debata však nedospěla ke konci a byla přerušena. Poslanci také jednali o ochraně klimatu, déle než 1,5 hodiny pak neplánovaně zabrala diskuze o zvyšování platů učitelů. Sněmovna nakonec hlasovala znovu, tentokrát už výzva Babišově vládě neprošla.
27. 3. 2019Aktualizováno27. 3. 2019, 23:10|