TÉMA

AC Sparta Praha

Slavia dostala pokutu 10 milionů, derby komise zkontumovala ve prospěch Sparty

Disciplinární komise kvůli nedohranému fotbalovému derby se Spartou potrestala klub SK Slavia Praha nejvyšší možnou pokutou 10 milionů korun, odehráním čtyř utkání bez přítomnosti diváků a kontumační prohrou 0:3. Sobotní duel v Edenu byl předčasně ukončen za stavu 3:2 pro domácí kvůli vniknutí slávistických fanoušků na hřiště a napadení několika hráčů soupeře. Sparta dostala pokutu 600 tisíc korun za výtržnosti fanoušků, kteří mimo jiné poničili zařízení stadionu.
12. 5. 2026Aktualizováno12. 5. 2026|

Policie vyšetřuje napadení fotbalistů v pražském derby. Tvrdík se omluvil

Ligové pražské derby mezi fotbalisty Slavie a Sparty se po vběhnutí domácích fanoušků na trávník a napadení několika sparťanských hráčů v sobotu nedohrálo. Divákům to oznámil do mikrofonu předseda představenstva vršovického klubu Jaroslav Tvrdík. Policie incident vyšetřuje pro podezření z výtržnictví, za které hrozí až dva roky vězení.
9. 5. 2026Aktualizováno10. 5. 2026|

Právní nástroje jsou, ale nevyužívají se, vyplynulo z debaty o omezení „bitkařů“ na fotbale

V českém právu existují nástroje na omezení vstupu problémových fanoušků na stadion, ale nevyužívají se, prohlásil bezpečnostní manažer Fotbalové asociace České republiky Jakub Schoř v pořadu Události, komentáře. Shodli se s ním i člen sněmovního ústavně-právního výboru Karel Haas (ODS) a poslanec Marek Novák (ANO). Debata navazovala na incident ze středečního finále domácího poháru (MOL Cup), kdy na hrací plochu vtrhli někteří diváci.
24. 5. 2024|

Na hromadné akce by od září mohlo zřejmě přijít více lidí

Od září bude smět být víc lidí na hromadných akcích – pokud epidemická situace zůstane klidná. Bez respirátorů a testů se akce budou konat ale až od chvíle, kdy v Česku bude mít kompletní očkování nejméně sedmdesát procent lidí. S takovým postupem rozvolňování počítá hlavní hygienička. Část opozice to kritizuje. Hlavně kvůli tomu, že zájem o vakcíny klesá, a není tak jasné, kdy a jestli vůbec tuzemsko požadované proočkovanosti dosáhne.
9. 8. 2021|
Načítání...