Bleskové záplavy v Alabamě zabily čtyři lidi, mnoho dalších muselo být zachráněno z aut

Silný déšť nedaleko města Birmingham v americkém státě Alabama způsobil bleskové záplavy, které si podle agentury AP vyžádaly život nejméně čtyř lidí včetně dítěte. Kvůli povodni bylo mimo jiné uzavřeno několik silnic, do řady okresů byly vyslány záchranné týmy, informovala agentura Reuters.

Zaplavená ulice ve městě Vestavia
Zdroj: Reuters Autor: Kevin Sarabia

Úřad soudního lékaře okresu Marshall uvedl, že o život v důsledku bleskových záplav přišlo čtyřleté dítě a osmnáctiletá žena. Na předměstí Birminghamu pak v autě strženém proudem vody zahynul mladý pár.

Jen ve městě Pelham nedaleko Birminghamu, které je jedno z nejhůře postižených měst současnou povodní, se podařilo zachránit 82 lidí z domovů a patnáct dalších muselo být vytaženo ze zatopených aut.

Meteorologická služba čeká další déšť

Národní meteorologická služba (NWS) sdělila, že z aut, která při záplavách uvázla na silnici, bylo zachráněno několik lidí. Kromě silnic voda zatopila i obytné domy. Hlášeny byly také popadané stromy na silnicích a domech.

V místech, která se již potýkají s ničivými záplavami, přitom podle NWS lze očekávat další déšť. Meteorologové vydali varování před bleskovými záplavami pro okresy Shelby a Jefferson, kde zaznamenali za den třináct až pětadvacet centimetrů srážek.

V Birminghamu podle televizní stanice CNN průměrně v říjnu napadne asi 8,5 centimetru srážek, což znamená, že na některých místech za jediný den napršel zhruba dvojnásobek toho co jindy za celý měsíc.