Dva střelci zranili na americké škole osm studentů, jeden zemřel

Dvojice střelců v úterý ve škole na předměstí Denveru zabila 18letého studenta a zranila jich dalších nejméně sedm. Informovala o tom v noci na středu agentura Reuters. Ranění byli převezeni do nemocnice, někteří v kritickém stavu. Oba podezřelí jsou také studenti, jeden z nich je nezletilý. Nyní jsou v policejní vazbě.

Střelba na škole v Denveru
Zdroj: ČTK/AP Autor: David Zalubowski

Místní nemocnice přijaly nejméně osm raněných, některé v kritickém stavu. Jedním z nich byl i 18letý student, který později svým zraněním podlehl, oznámil místní šerif Tony Spurlock. Ten předtím řekl, že dvojice střelců vešla do školy a spustila palbu na studenty ve dvou třídách. Všem obětem bylo nejméně 15 let.

Policie a bezpečnostní složky se odmítly vyjádřit k možnému motivu běsnění s vysvětlením, že vyšetřování, s nímž pomáhá i Federální úřad pro vyšetřování (FBI), je ve svých počátcích.

Šefif uvedl, že byli oba střelci studenty na téže škole se zaměřením na přírodní vědy, techniku a matematiku v Highlands Ranch jižně od Denveru. Spurlock bez dalších podrobností řekl, že byla zajištěna jedna střelná zbraň.

Školu, ve které střelci zaútočili odpoledne místního času, navštěvuje více než 1850 dětí od školky až po 12. třídu. Poblíž se nachází i pobočka místní policie, takže policisté byli na místě téměř okamžitě. Incident se odehrál týden poté, co 22letý muž střílel v areálu Severokarolínské univerzity v Charlotte a pistolí zastřelil dva lidi a další čtyři zranil. Střelec byl zatčen.

Škola v Highlands Ranch je navíc vzdálená jen necelých devět kilometrů od střední školy Columbine na denverském předměstí Littleton. Před 20 lety tam dva studenti zastřelili dvanáct spolužáků a učitele a nakonec i sebe. Dalších 24 lidí bylo zraněno.