Junckera museli na summitu NATO podpírat ostatní státníci. Potíže při chůzi vysvětluje bolestmi zad

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker měl během slavnostního zahájení summitu NATO v Bruselu potíže s pohybem a udržením stability. Během odpoledního pózování fotografům mu museli pomáhat ostatní představitelé členských států NATO, na slavnostní večeři už Juncker dorazil na kolečkovém křesle. Lucemburčan už dříve oznámil, že potíže s chůzí má kvůli bolestem zad.

Jean-Claude Juncker měl při pohybu problémy udržet rovnováhu
Zdroj: ČTK/AP

Ze záběrů agentury AP je patrné, že šéf Evropské komise nebyl schopen sám vystoupit na schůdky, kde se měli všichni účastníci bruselského summitu vyfotit. Zdolat se mu je podařilo až s pomocí dalších lidí.

Není to poprvé, co byl Juncker zachycen při nejistých pohybech, což vyvolává spekulace o nadměrné konzumaci alkoholu. Bývalý lucemburský premiér ale už dříve vysvětloval své potíže s chůzí ischiasem, který jej trápí od vážné automobilové nehody, při níž v roce 1989 téměř přišel o život.

Mluvčí Evropské komise se odmítla k Junckerovým zdravotním problémům vyjádřit. Nizozemský premiér Mark Rutte, který byl jedním ze státníků pomáhajících předsedovi Evropské komise udržet balanc, poznamenal, že Junckera postihly bolesti zad.