Ve slavném gotickém chrámu ve Florencii zabil turistu padající kus výzdoby

V interiéru baziliky svatého Kříže (Santa Croce) ve Florencii spadl na španělského turistu kus kamenné výzdoby a na místě jej zabil. Záchranné službě se nepodařilo ho oživit. Informoval o tom web deníku La Corriere della Sera. Vchod do chrámu uzavřely pořádkové síly. Není jasné, kdy bude bazilika znovu zpřístupněna veřejnosti. Policie incident vyšetřuje jako neúmyslné zabití.

Bazilika svatého Kříže ve Florencii
Zdroj: ČTK/Tetra Images Autor: Sergey Orlov

Architektonický prvek„ o průměru zhruba 15 centimetrů se uvolnil na pravé straně příčné lodi a na 52letého Španěla z Barcelony spadl z výšky zhruba 20 metrů, napsala agentura ANSA. Podle svědků mu spadl přímo na hlavu. Agentury a média se různí v tom, o jaký prvek se jednalo. Pravděpodobně to byla konzole podpírající dřevěnou konstrukci.

Podle odborníků se v kostele nenachází žádné další “kritické prvky„ a místo bývá pravidelně kontrolováno.

Posledních zprávy uvádí, že mužovo tělo je stále uvnitř, kde místo ohledávají forenzní odborníci. Uvnitř je i vdova, která zemřelého v okamžik nehody doprovázela. Utrpěla šok a mluví s policisty, informovala místní média. Podle místních médií byl muž manažerem v nadnárodní společnosti a ve Florencii byli se ženou na dovolené. 

Bazilika svatého Kříže ve Florencii
Zdroj: ČTK/DPA
Autor: Johanna Hoelzl

Florentská bazilika bývá považovaná za jeden z nejkrásnějších gotických chrámů v Itálii. Jsou v ní pohřbeni mnozí velikáni italských dějin včetně sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho, politika Niccolò Machiavelliho a vědce Galilea Galileiho.

/*json*/{"map":{"lat":43.76851332596859,"lng":11.262452488499427,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":43.768606853027705,"lng":11.262327432632446,"type":"1","description":"Bazilika Santa Croce"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/