Po prvním výbuchu v Kábulu se seběhli vojáci a policisté. Pak se odpálil druhý sebevrah

Při dvojím sebevražedném útoku v Kábulu zahynulo nejméně 24 lidí. Dalších 91 bylo zraněno. Atentáty se odehrály nedaleko ministerstva obrany. Prostřednictvím svého účtu na Twitteru se k nim přihlásil mluvčí Talibanu Zabiulláh Mudžáhid, informovala agentura AP.

Afghánští vojáci míří na místo útoku v Kábulu
Zdroj: Reuters

Nálože odpálili dva pěší sebevrazi jen několik minut po sobě. Druhý výbuch následoval krátce po prvním ve chvíli, kdy se na místo seběhli policisté a vojáci. Původní bilance uváděly pět až devět obětí. Není vyloučeno, že počet obětí nadále poroste.

Afghánský prezident Ašraf Graní útok odsoudil v prohlášení, v němž uvedl: „Nepřátelé Afghánistánu ztratili schopnost bojovat proti bezpečnostním a obranným silám, a proto útočí na dálnice, města, mešity, školy a obyčejné obyvatele.“

Taliban bojuje proti vládě v Kábulu podporované Spojenými státy už patnáct let. V posledních měsících ozbrojenci zesílili ofenzivu proti vládním silám a znásobili počet útoků prováděných přímo v afghánském hlavním městě. Poslední se odehrál 25. srpna a vyžádal si šestnáct obětí.