Při střelbě v texaském Austinu zemřela jedna žena, čtyři zranění

Nejméně jedna ženská oběť a čtyři další zranění jsou výsledkem dvou různých incidentů v texaském Austinu. V jednom z nich začal podezřelý muž po potyčce pálit do davu. Po střelci nyní bezpečnostní složky pátrají. Je mu patrně kolem 20 let a je hispánského původu.

Podle zdravotníků citovaných televizní stanicí CNN je obětí asi třicetiletá žena. Dvě zraněné ženy a jeden muž nejsou podle mluvčího místní nemocnice v ohrožení života. Motiv činu zatím není znám. Policie ani neví, zda střelec znal své oběti. Zatím vyzvala veřejnost, aby jí poskytla záznamy z místa činu pořízené například telefony. 

Čtvrtá osoba, která byla na jiném místě zraněna, odmítla lékařskou pomoc. Další podrobnosti nejsou známy.

Policie obdržela hlášení o střelbě ve čtvrti plné barů a zábavních podniků okolo 2:00 místního času (9:00 SELČ), což je krátce po zavírací hodině. Po příjezdu nalezli policisté jednu mrtvou ženu a čtyři zraněné. Tři byli převezeni do nemocnice a čtvrtý hospitalizaci odmítl.

V místě vypukl chaos a situace byla nepřehledná, policie proto na Twitteru vyzvala lidi, aby nechodili do středu města.

 

Několik minut po tomto incidentu se ozvala střelba i nedaleko. Podle policie střílel jeden muž po potyčce na parkovišti. Střelce zneškodnili kolemjdoucí. Policie se nejprve domnívala, že spolu obě střelby souvisejí, poté to vyloučila. Při této střelbě byl zraněn pouze muž, který střílel, a to ve chvíli, kdy ho zneškodňovali kolemjdoucí.

V texaském Dallasu nedávno černoch Micah Xavier zabil pět policistů, patrně z rasových důvodů.