Saúdskoarabský občan přiletěl do Kuvajtu v pátek ráno, jen několik hodin před spácháním útoku. Muž, který ho z letiště japonským osobním vozidlem k mešitě dovezl a po atentátu ihned odjel pryč, neměl podle ministerstva povolení pobytu v zemi. Jeho státní občanství ministerstvo vnitra neupřesnilo.
Na pohřeb obětí dorazily tisíce lidí
V souvislosti s útokem v sobotu místní policie při celostátním zátahu zadržela skoro dvě desítky podezřelých. Týž den se konal státní pohřeb osmnácti z obětí, kterého se zúčastnily tisíce lidí. Dorazili prý i smuteční hosté ze Saúdské Arábie a Bahrajnu. Podle prohlášení Teheránu byli mezi mrtvými také tři Íránci, jejich těla budou převezena k pohřbu do vlasti.
Dějištěm teroristického útoku se stala mešita imáma Sádika ležící v rušné čtvrti na východě metropole Kuvajtu. Sebevražedný atentátník se odpálil u vstupu do budovy v době tradičních pátečních poledních modliteb. Na sociální síti Twitter se k útoku přihlásila odnož radikální sunnitské organizace IS působící na Arabském poloostrově, která si říká Provincie Nadždž.
- Šíité tvoří asi třetinu obyvatel Kuvajtu. Emír, vláda i zástupci parlamentu už uvedli, že útok byl spáchán ve snaze narušit jednotu země a rozdmýchat v zemi sektářské násilí. Radikální sunnité považují šíity za odpadlíky od pravé víry.