Den UFO: Příznivci zelených mužíčků slaví. Kde všude bylo pozorováno UFO?

Jsme ve vesmíru sami? Lidé z celého světa slavící 2. července den UFO v tom mají jasno – mimozemšťané existují. Létající talíře byly pozorovány už před stovkami let a dodnes jsou součástí legend. Nejznámější blízké setkání třetího druhu proběhlo ve 40. letech minulého století v Roswellu, kde podle místních UFO havarovalo a dokonce se našlo mimozemské tělo. Washington to popírá.

Výstava k výročí incidentu v Roswellu
Zdroj: ČTK/CTK Autor: Eric Draper

1. Norimberk, Německo, duben 1561

Svědci popisovali, že zahlédli "kouli", "kříž" a "talíř", které se utkaly na obloze. Pozorování zachytily kresby a rytiny z 16. století.

2. Aurora, Texas, duben 1897

Ve městě se traduje, že objekt zasáhl větrný mlýn. V troskách prý bylo objeveno tělo, které bylo posléze pohřbeno v neoznačeném hrobě.

3. Roswell, N. M., červenec 1947

Roswell se stal synonymem pro UFO. Rančer zde objevil trosky objektu. Někteří lidé říkali, že šlo o kosmickou loď a dokonce viděli těla mimozemšťanů. Vzdušné síly tvrdí, že šlo o meteorologický balon s figurínami. Mnozí jsou ale dosud přesvědčeni, že vláda chtěla mimozemskou návštěvu utajit.

4. Washington, D. C., červenec 1952

UFO bylo několikrát hlášeno také nad americkým hlavním městem. Tamní letiště a vojenská základna hlásily objekty na radaru, napsal list The Washington Post. V roce 1952 zahájilo letectvo Projekt modrá kniha, jehož účelem bylo shromáždit a analyzovat potenciální hrozby ve vzduchu.

Generál John Samford uspořádal konferenci, kterou dokonce zahájil slovy: "Jsem tu, abych diskutoval o takzvaných létajících talířích." Od té doby se ale incident přičítá inverzi. "Pohybující se automobily pak mohou vypadat, jako by byly tisíce stop nad zemí," poznamenal Washington Post.

5. Chicago, Ill., listopad 2006

Vznášející se objekt byl zpozorován nad vstupem C-17 na mezinárodním letišti O'Hare. Někteří svědci si listu Chicago Tribune postěžovali, že ani vláda ani United Airlines provozující terminál C se nechystají incident vyšetřit.

6. Stephenville, Texas, leden 2008

Desítky lidí uvedly, že viděly velký, nízko letící objekt s jasnými světly. Dvě blízké základny přitom tvrdily, že žádné letadlo v dané oblasti ve vzduchu tou dobou nebylo.

7. Jeruzalém, Izrael, leden 2011

Svědci tvrdí, že spatřili jasné světlo vznášející se nad Skalním dómem v Jeruzalémě. Zachytit ho měly i tři kamery. Podle izraelské televize šlo ale o podvod.