Bělehradu se dosud nepodařilo zadržet čtyři prominentní uprchlíky stíhané mezinárodním tribunálem za válečné zločiny. Týká se to především bývalého velitele bosenskosrbské armády generála Ratka Mladiče a někdejšího bosenskosrbského prezidenta Radovana Karadžiče.
Brammertz jednal s prokurátorem pro válečné zločiny Vladimirem Vukčevičem a ministrem pověřeným spoluprací s ICTY Rasimem Ljajičem. V podvečer se sešel s premiérem Koštunicou, který ICTY ostře kritizoval. „Rozhodnutí tribunálu propustit válečného zločince Ramushe Haradinaje a označit ho za nevinného navozuje otázku legitimity tohoto soudu,“ prohlásil srbský premiér na tiskové konferenci po schůzce. Znovu označil osvobození Haradinaje, obžalovaného za válečné zločiny během konfliktu v Kosovu na konci 90. let, za výsměch spravedlnosti. Brammertz se pokusil uklidnit Koštunicu tvrzením, že jeho úřad zvažuje, že proti verdiktu podá odvolání.
Pro podpis asociační dohody je prezident Boris Tadić, zatímco premiér Koštunica si klade nepřijatelnou podmínku: aby EU uznala, že Kosovo, které vyhlásilo nezávislost v polovině února, je stále součástí Srbska. V Srbsku se 11. května konají parlamentní volby, jež jsou považovány za referendum o sbližování země s EU.