Vlny Severního moře poškodily německou výletní loď, 23 zraněných

Berlín - Rozbouřené moře znepříjemnilo vyhlídkovou plavbu turistům na německém katamaranu Polarstern (Severka). Vlny Severního moře vysoké 2,5 metrů odtrhly lodní zábradlí a mrštily jím proti skleněnému štítu. Ten měl cestující chránit, ale pod nárazem se rozdrtil a skleněné střepy turisty zasáhly. Zraněno je 23 lidí, jeden z nich je v kritickém stavu. Přesto může posádka mluvit o štěstí. Na palubě totiž bylo celkem 361 lidí.

Katamaran byl na zpáteční cestě od ostrova Helgoland ležícího proti ústí Labe na prázdninový ostrov Borkum u německého pobřeží. V době nehody byla loď už poblíž Borkumu, přesto vyslala záchranná služba k lodi vrtulník s první pomocí.

Tři zranění byli převezeni na pevninu do nemocnice, jeden z nich zůstává v kritickém stavu. Většina ostatních byla ošetřena na místě v autobusu Červeného kříže a propuštěna domů.

Pro velký katamaran, jakým je i Polarstern, jsou vlny o výšce 2,5 metru nejvyšší, jakými smí plout. Policie příčiny nehody vyšetřuje.

/*json*/{"map":{"lat":53.6446378,"lng":6.82250977,"zoom":7,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":53.580919,"lng":6.691504,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/