Podle jednoho evropského humanitárního pracovníka bylo při útoku den po Vánocích zabito přes 100 lidí. Konžská armáda počet mrtvých odhadovala mezi 120 a 150. Mluvčí ugandské armády kapitán Chris Magezi popsal výjev v kostele jako neuvěřitelný. „Bylo to strašné. Na zemi byla mrtvá těla, zejména žen a dívek, rozsekaná na kusy,“ řekl Magezi.
Abel Longi, jeden ze svědků události, v telefonním rozhovoru agentuře AP řekl: „Schoval jsem se v křoví poblíž kostela a slyšel, jak lidé naříkají, když byli vražděni mačetami.“ Dále vypověděl, že rebely z LRA poznal podle jazyka Acholi, kterým komunikovali, a také podle množství malých chlapců mezi útočníky. Únosy dětí a jejich nasazením jako vojáků jsou právě povstalci z LRA nechvalně proslulí.
Mluvčí Armády božího odporu David Matsanga však popřel, že by se hnutí na masakru podílelo. Řekl, že LRA neměla v oblasti žádné bojovníky a z vraždění obvinil ugandskou armádu.
Oddělení OSN pro humanitární záležitosti (OCHA) tvrdí, že podle zpráv místních úřadů zabili rebelové 25. prosince 40 lidí ve Faradje a během dvou následujících dnů usmrtili 89 osob v Dorumě a dalších 60 v Gurbě. Podle OCHA útočníci unesli 20 dětí a neznámý počet dospělých.
Armáda božího odporu vede proti ugandské vládě jednu z nejdelších guerillových válek v Africe. Během konfliktu, trvajícího 22 let, zahynuly desetitisíce civilistů a kolem dvou milionů lidí muselo opustit domovy.