Lupiči z pokerového turnaje stanou před soudem

Berlín – V Německu začíná soud se čtveřicí mužů obžalovaných z přepadení mezinárodního pokerového turnaje v centru Berlína. Z něj si letos v březnu podle vyšetřovatelů odnesli v přepočtu 6 milionů korun. Údajného iniciátora přepadení zatkli policisté na konci května, čtveřici mužů, kteří přepadení měli provést, zadrželi policisté už dřív.

Výhra v prestižním pokerovém turnaji v Berlíně měla tomu nejlepšímu vynést rovný milion eur. Vždyť se tu sešla smetánka pokerového světa. Skupina lupičů si ale chtěla peníze odnést, aniž by si sedla k zelenému stolu. Pro výhru si proto zloději přišli se zbraněmi v rukou.

Když vtrhli do sálu, mezi lidmi vypukla panika. Lidé skákali pod stoly a snažili se utéct nouzovými východy. „Vůbec jsme netušili, co se děje,“ sdělil médiím účastník turnaje Tobais Reinkemeier. Podle německé policie došlo kvůli panice k několika lehkým zraněním. Nikdo ale vážně zraněn nebyl.

Video Pokeroví zloději jdou před soud
video

Pokeroví zloději jdou před soud

Neozbrojená ochranka nezpanikařila, proti zlodějům házeli vším, co jim přišlo pod ruku, pak se bránili stojany. Přestože stáli tváří v tvář ozbrojencům s mačetami a střelnými zbraněmi, podařilo se jim jeden z batohů plných bankovek lupičům sebrat. Část ukradených peněz už vrátil i jeden z dopadených mužů, šlo ale jen o zlomek ve výši 100 000 korun.