Smolejevskij a Wang, jemuž v Koroljovu přisoudili přezdívku Váňa, na simulovaném povrchu Marsu umístili ruskou a čínskou vlaječku a pronesli slavnostní projevy. „Mars už není tak daleko, jako býval dříve,“ nešetřil v projevu optimismem čínský kosmonaut. Spolu se svým ruským kolegou pak odebral vzorky povrchu a kamenů a uložil je do speciálního kontejneru.
Dnešní „výstup“ byl už druhým v pořadí - první se uskutečnil v pondělí a Smolejevského v něm doprovázel Ital Diego Urbina. Třetí a závěrečný „sestup“ na povrch Marsu mají Smolejevskij a Urbina v plánu příští úterý.
Smolejevskij, Urbina a Wang mají za úkol pátrat na povrchu Rudé planety po vodě a odebírat vzorky zeminy. Pomáhá jim v tom robotické vozítko. Po „průzkumu Marsu“ se trojice připojí ke zbytku posádky v mateřské lodi na „oběžné dráze“, kterou tvoří Rusové Alexej Siťov a Suchrob Kamolov a Francouz Romain Charles. Všechny pak čeká zhruba 250 dnů dlouhá cesta „zpět na Zemi“. Experiment by měl skončit 5. listopadu. Skutečná cesta k Rudé planetě se podle odborníků nejspíš neuskuteční před rokem 2030.