V Afghánistánu našli dva zastřelené Němce

Kábul – Po dvou týdnech se dnes našli dva Němci, po kterých se pátralo. Bohužel jsou ale oba mrtví, někdo je prý zastřelil. Jejich těla našli v horách severně od metropole Kábulu. Proč oba zemřeli, není zatím jasné. Spekuluje se ale, že je někdo unesl.

Těla našli venkované v horách, kam si dva Němci údajně vyjeli na výlet. Sem je v pátek 19. srpna dovezl jejich řidič. Dvojice ho i s automobilem zanechala na úpatí hory v blízkosti průsmyku Salang a vyšla si na trek. Na domluvené místo se už ale zpátky Němci nevrátili. 

„Těla byla objevena dnes. Vypadá to, že oběti byly usmrceny střelnými ranami,“ řekl Abdul Basir Salandži, guvernér provincie Parván. Ostatky byly ve dvou pytlích pod velkým kamenem, ležely asi čtyři kilometry od jižního konce průsmyku, v pouštní oblasti často navštěvované kočovnými Kúšíi. Panuje proto podezření, že za smrtí Němců by mohli stát právě oni.

V oblasti údajně nepůsobí žádní ozbrojenci Tálibánu. Parvánský guvernér Abdul Basir Salandži ale vyslovil podezření, že Němce mohli unést kočovní Kúšíové, kteří patří k paštunskému etniku podobně jako tálibánci.  

Mluvčí německého ministerstva zahraničí Andreas Peschke konstatoval, že úřad byl informován o objevení těl, zatím ale nemůže zabití Němců potvrdit.