Nejvyšší velení armády se na schůzce zabývalo především bezpečnostními otázkami a současnou situací v zemi, uvedl nejmenovaný armádní činitel. Podrobnosti ale neupřesnil.
Mezitím však prezident Zardárí odcestoval na jednodenní návštěvu do Dubaje. Měl se zde zúčastnit svatby. Podle původních informací ale odjel kvůli lékařskému vyšetření. V Dubaji byl totiž minulý měsíc hospitalizován pravděpodobně kvůli srdečním potížím.
Prezident na sobotu svolal bezpečnostní radu státu, jejíhož zasedání se má zúčastnit i šéf armády Ašfak Kajání. USA mezitím v obavách z destabilizace vyjádřily vládě plnou podporu.
Už v prosinci šéf pákistánské armády Ašfak Kajání odmítl spekulace o tom, že by v Pákistánu hrozil vojenský převrat. Těsně před Vánocemi premiér Júsuf Ráza Gílání prohlásil, že se chystá spiknutí s cílem svrhnout jeho vládu. Tu v poslední době poškodila především aféra kolem žádosti Islámábádu adresované Spojeným státům, aby pomohly odvrátit možný vojenský převrat v Pákistánu. S evidentním poukazem na armádu také Gílání řekl, že
„jakákoli instituce fungující jako stát ve státě je nepřijatelná“.
Armáda usiluje především o odchod značně nepopulárního prezidenta Zardárího, který se potýká mimo jiné s podezřeními z korupce. Odstoupení prezidenta chce však armáda podle agentury Reuters dosáhnout zákonnými prostředky, a ne vojenským převratem, jak se již v 64leté historii nezávislého Pákistánu několikrát stalo. Armáda vládla Pákistánu více než
polovinu období od získání nezávislosti v roce 1947.