Matka pověsila synovi na krk ceduli, že krade a lže

New York – Netradiční trest zvolila zoufalá matka 14letého syna. Už nevěděla, jak ho přesvědčit, že nemá krást a porušovat zákony. Rozhodla se proto, že mu na krk pověsí obří ceduli se seznamem jeho prohřešků a syn s ní bude muset chodit po ulici. Kolemjdoucí se tak dozvěděli, že mladík lže, krade, prodává drogy a nerespektuje právo.

Dynesha Laxová už si nevěděla rady se svým povedeným synáčkem. Domluvy na něj neplatily, a tak se rozhodla přitvrdit. Pověsila mu na krk ceduli z kartonu, na kterou napsala, čeho všeho se její syn dopustil. Pak musel celé dvě hodiny stát na rohu ulice, zatímco kolemjdoucí si mohli přečíst, že „lže, krade, prodává drogy a porušuje zákony“. 

„Udělal to zas, zas porušil zákon. Oni mu ale dali jen několik hodin prospěšných prací. Rozhodla jsem se proto, že mu na krk pověsím tu ceduli,“ říká zoufalá matka, která věří, že se tak syn poučí. 

Jenže její čin vyvolal diskuse, zda nezašla příliš daleko, když veřejně svého syna „zostudila“. Loni se do problémů se zákonem dostala jiná matka, která zastrašila zlobivou šestiletou dceru tím, že ji přivedla na policejní stanici. Byla pak obviněna z toho, že ohrozila dceřinu sociální bezpečnost.