Humanitární pracovníci unesení v Keni už jsou na svobodě

Nairobi - Somálští vojáci osvobodili na svém území čtyři humanitární pracovníky unesené před třemi dny v sousední Keni. Všichni čtyři zachránění původem z Norska, Kanady, Filipín a Pákistánu jsou zdraví a v bezpečí, informoval server BBC s odvoláním na somálské armádní zdroje.

Somálský vojenský činitel prohlásil, že všichni čtyři unesení byli osvobozeni během noční záchranné operace. Zároveň se prý podařilo zajmout tři z jejich únosců, nebyla však uvedena jejich totožnost.

Čtyři zahraniční humanitární pracovníci byli uneseni v pátek z keňského uprchlického tábora Dadaab, který se nachází asi 100 kilometrů od hranic se Somálskem. Jejich keňský řidič byl při útoku zraněn a později zemřel.

Dadaab byl zřízen v roce 1991 pro Somálce prchající před násilnostmi ve své zemi. Postupně se z něj stal největší uprchlický tábor na světě. V současné době poskytuje útočiště téměř 500 tisícům lidem.

/*json*/{"map":{"lat":0.054258,"lng":40.308375,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":0.054258,"lng":40.308375,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/