Keňští zloději zmasakrovali čtyři desítky policistů

Nairobi - Zloději dobytka zabili v Keni o víkendu nejméně 42 policistů, kteří pachatele pronásledovali. Násilnosti se odehrály v oblasti Baragoi na severu země, když se policisté snažili dostat ukradený dobytek zpět. Zabili je dobře vyzbrojení útočníci z kmene Turkana, kteří prchali s dobytkem ukradeným kmeni Samburu. Jde o nejkrvavější útok na policii v dějinách této východoafrické země.

Kmenové střety o půdu, pastviny a dobytek nejsou v Keni neobvyklé. Provázejí je nezřídka desítky až stovky obětí. Znepřátelené kmeny často útočí primitivními zbraněmi nebo zapalují vesnice protivníků. Zloději, kteří o víkendu pozabíjeli policisty, ale byli ozbrojeni dokonce i samopaly a granáty. Spory a incidenty prý nyní nabývají na intenzitě hlavně proto, že se do Keni dostává mnoho zbraní ze Somálska a vesničané se vyzbrojují.

/*json*/{"map":{"lat":1.603794430059,"lng":37.3974609375,"zoom":6,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":1.783333,"lng":36.783333,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/