Francie zatím jako jediná západní země v úterý oficiálně uznala syrskou opoziční koalici jako jediného legitimního zástupce syrského lidu. Holland v této souvislosti uvedl, že Paříž zváží vyzbrojování povstalců poté, co vytvoří přechodnou vládu. Stejné uznání opozice jako Francie učinilo několik států Perského zálivu.
Vzbouřenci v Sýrii hlásí obsazení letiště u hranice s Irákem
Vzbouřenci v Sýrii obsadili u hranic s Irákem letiště, které používala syrská armáda. To rebelům umožní udržet pozice v nedávno obsazeném městě Abú Kamal. Síly syrského prezidenta Bašára Asada podle rebelů reagovaly na obsazení letiště jeho ostřelováním vojenskými letouny. Vzbouřenci také zveřejnili videozáznam, který ukazuje vojenské letouny přelétávající nad oblastí. Z některých nízkých budov stoupal šedý kouř.
Sýrie po třech měsících propustila vězněného tureckého novináře
Sýrie po třech měsících propustila tureckého novináře, kterého síly věrné režimu prezidenta Bašára Asada zajaly v srpnu. Kameraman Cüneyt Ünal se vrátil do vlasti a je v pořádku. Společně s ním byl zadržen také jeho palestinský kolega, není ale jasné, zda je Sýrie propustila oba.
Novináře zajaly vládní jednotky 20. srpna poblíž Aleppa na severu Sýrie, o které vedou prorežimní síly tvrdé boje se syrskými povstalci. Ünal nebyl prvním tureckým novinářem, kterého syrský režim zajal. Letos v březnu syrští vojáci zadrželi a předali rozvědce reportéra Adema Özköseho a kameramana Hamita Coskuna. Oba se dostali na svobodu až v květnu. Od začátku konfliktu loni v březnu v Sýrii podle mezinárodní organizace Reportéři bez hranic zemřelo čtrnáct profesionálních novinářů.