Při havárii letadla zahynula mexická zpěvačka Riverová

Monterrey (Mexiko) - Americko-mexická hudební hvězda Jenni Riverová byla podle mexických úřadů v malém letadle, které se v neděli zřítilo na severu Mexika a z jehož posádky a cestujících nikdo nepřežil. Úřady čekají na oficiální potvrzení úmrtí 43leté zpěvačky a herečky a na identifikaci ostatků obětí, ale mexická média již vyjádřila její rodině upřímnou soustrast. Třikrát vdaná žena, která po světě prodala 15 milionů alb, měla pět dětí. Příčiny havárie zatím nejsou známy.

„Vše nasvědčuje tomu, že zříceným strojem je letoun Learjet 25, který vezl Riverovou a šest dalších lidí. Je ale těžké něco rozpoznat, z věcí i lidí. Náraz byl totiž tak silný, že trosky letounu jsou poházeny v okruhu 250 až 300 metrů,“ uvedl mexický ministr dopravy Gerardo Ruiz Esparza.

Přestože úřady úmrtí zpěvačky oficiálně nepotvrdily, na místě byl nalezen její řidičský průkaz s fotkou a jménem. O tom, že byla na palubě letadla, je přesvědčena také její rodina. „Můj syn Lupillo mi sdělil, že to skutečně bylo letadlo Jenni, které havarovalo a z něhož nikdo nepřežil,“ řekl její otec Pedro Rivera. Zpěvaččin bratr vyrazil do severomexického Monterrey, aby ostatky Riverové oficiálně identifikoval.

Právě z Monterrey malé letadlo vyrobené roku 1969 odstartovalo, než se po zhruba deseti minutách začalo pohřešovat. Riverová měla v Monterrey koncert a odlétala směrem do města Toluca poblíž mexické metropole.

Příčiny havárie zatím nejsou známy. Stroje Learjet, které k cestám často používají vrcholní politici, sportovci či zpěváci, měly v nedávné minulosti několik havárií. V roce 1999 zahynul po pádu tohoto letadla v Jižní Dakotě americký golfista Payne Stewart. V roce 2008 se v Jižní Karolíně při nehodě, kterou nepřežili čtyři lidé, vážně zranil bubeník rockové skupiny Blink 182 Travis Baker. Ve stejném roce zahynul při pádu Learjetu přímo do rušné čtvrti mexického hlavního města mexický ministr vnitra Juan Camilo Mouriňo a 13 dalších lidí.

Video Reportáž Kateřiny Fagošové
video

Reportáž Kateřiny Fagošové