Fotograf natočil svou vlastní smrt - zabil ho ostřelovač

Káhira – Na internetu se objevilo neobvyklé video z nepokojů v Egyptě, fotograf místních novin v něm natočil svou vlastní smrt. Novináře Ahmada Samíra Ásima zasáhl ostřelovač, zrovna když natáčel záběry násilných pondělních střetů u káhirského armádního objektu. Kamera přitom vraha přímo zachytila.

Šestadvacetiletý fotograf pracoval pro list Al-Horia Wa Al-Adala. V pondělí se stal jednou z obětí násilného incidentu u sídla důstojníků Republikánské gardy egyptské armády v Káhiře, kde úřady podle všeho drží svrženého prezidenta Mursího. Vojáci tady začali střílet do davu Mursího přívrženců. Fotograf přitom natočil svou vlastní smrt. 

Video ukazuje vojáka střežícího armádní objekt, stojí na vrcholu jedné z budov. Ostřelovač nejprve střílí jiným směrem, poté se ale obrátí přímo proti fotografovi a vypálí. Tady pak záznam končí. 

Editor novin, pro něž Ásim pracoval, deníku The Daily Telegraph řekl, že záznam přinesl do redakce muž, který našel zakrvácený mobil a foťák přímo na místě incidentu. Muž přitom tvrdil, že fotograf byl pouze zraněn. Později se ale ukázalo, že útok nepřežil. Voják ho totiž zasáhl přímo do čela. 

Záběry by mohly pomoci vyšetřit detaily celého incidentu. Video se tak může podle Muslimského bratrstva stát přímým důkazem masakru u vojenského sídla. Při násilných střetech v Káhiře tady totiž v pondělí zemřelo nejméně 51 lidí. Armáda přitom zásah obhajuje s tím, že reagovala na „teroristický útok“ proti objektu. Přívrženci Muslimského bratrstva, kteří se s vojáky střetli, ovšem tvrdí, že šlo o pokojný protest.

Video Svědectví střelby v Egyptě
video

Svědectví střelby v Egyptě

Svědectví střelby v Egyptě

Napjatá situace v Egyptě trvá