Islamisté z ISIL vykradli několik bank, a získali tak 500 miliard iráckých dínárů (8,7 miliard korun). Podle serveru International Business Times (IBT) by tak byli bohatší než al-Káida nebo Taliban. Většinu peněž členové ISIL údajně ukradli z centrální banky v Mosulu, který obsadili v úterý. Jako první o tom informovala kurdská televize a zprávu potvrdil guvernér provincie Ninive, jejímž střediskem je právě Mosul. Podle kurdských zdrojů zmizelo také množství zlatých cihel. Nově nabyté bohatství podle IBT ztíží irácké vládě účinně proti ISIL zakročit.
ISIL usiluje o vytvoření islámského státu na severu Iráku a Sýrie. Ovládá už pohraniční části obou států, v Iráku provincii Ninive a z velké části také Anbár. Z oblasti Mosulu už uprchlo půl milionu lidí.
Podle přehledu IBT jsou nejbohatšími teroristickými skupinami ve světě afghánský Taliban se jměním 70–400 milionů dolarů (1,4–8,1 miliard korun), libanonský Hizballáh (200–500 milionů dolarů, z nichž 120 pochází z Íránu), palestinský Hamas (70 milionů dolarů) a somálské milice Šabáb (70–100 milionů dolarů).
Šéf NATO: Pro Alianci zatím v Iráku žádnou roli nevidím
Generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen zatím nevidí, jak by Aliance měla zasáhnout do dění v Iráku. Řekl ale, že NATO situaci sleduje a vyzývá k ukončení násilí. Rassmusen také odsoudil zadržování tureckých občanů v Iráku a důrazně žádá jejich okamžité propuštění.

Iráčtí islamisté chtějí táhnout na Bagdád
Iráčtí islamisté chtějí táhnout na Bagdád
17:00 12.6.
Události: ISIL dělí od Bagdádu jen desítky kilometrů
Horizont 24 o postupu radikálů z ISIL v Iráku
Radikálové z ISIL v úterý obsadili severoirácký Mosul a postupují na jih k Bagdádu. Unesli také 28 tureckých řidičů kamionů a jako rukojmí drží padesátku zaměstnanců tureckého konzulátu v Mosulu. Zástupce tureckého Svazu mezinárodní dopravy sice už oznámil propuštění 31 lidí, mezi nimiž jsou řidiči, avšak Ankara to zatím nepotvrdila. Turecké úřady tvrdí, že stále vyjednávají o propuštění 80 tureckých občanů.