„Atmosféra je úžasná,“ pozdravil Johnny Depp fanoušky ve Varech. Cenu nechce, představit své filmy ano

13 minut
Záznam: Johnny Depp na červeném koberci ve Varech
Zdroj: ČT24

Před čtvrteční půlnocí přistálo v Karlových Varech letadlo s Johnnym Deppem na palubě. Fanoušci se s hollywoodskou hvězdou mohli potkat v pátek po obědě, kdy Depp představuje jednu ze svých filmových novinek. U červeného koberce nechyběly ani kamery České televize.

„Atmosféra je úžasná, jako byste usnuli a probudili se někde jinde. Je to velmi vřelé, rád bych zde strávil více času,“ ohodnotil Depp přivítání na červeném koberci před hotelem Thermal, kde na jeho autogram a pozdrav čekali nadšení fanoušci.

Herec známý z filmu Čokoláda či Střihoruký Edward nebo série Piráti z Karibiku osobně ve Varech uvede dva tituly, na nichž se podílí i jako producent. Prvním z nich je dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků se Shanem MacGowanem o jeho dlouholetém příteli, irském punkerovi Shaneovi MacGowanovi. Depp, který chtěl před hereckou kariérou prorazit jako kytarista, se ve snímku také objeví. „Je to dokument o skvělém člověku, osobnosti, všechny jeho písně to dokládají,“ upozorňuje Depp.

Fanoušci čekající na Johnnyho Deppa na festivalu ve Varech
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Do Varů s ním přijel režisér Julien Temple. „Shanea jsem poprvé potkal na začátku jeho punkového období. A natočil jsem s ním jeho první rozhovor. Už je to hodně dávno, v roce 1976. A jako všichni noví pankáči chtěl i on mít tehdy blonďaté vlasy. Takže si zrovna vylil lahev peroxidu na hlavu. Je to zaznamenané v rozhovoru, který jsem použil i v dokumentu,“ vzpomíná Temple na setkaní s protagonistou svého dokumentu.

Sám se považuje za punkového režiséra. Snímkem chtěl vyjádřit nejen obdiv k MacGowanovým písním. „Vážím si ho i pro jeho přínos Irsku. Identitě irské komunity v Londýně. Když jsem byl malý, tak v Londýně žila početná komunita Irů, ale neměla žádný hlas, který by ji spojoval. A Shane MacGowan dal těm lidem tu skvělou hudbu a ukázal jim, jak porozumět tomu, kým jsou. Je to fascinující muž,“ nepochybuje Temple.

10 minut
Rozhovor s Julienem Templem
Zdroj: ČT24

Jako fotožurnalista Eugene Smith

Na sobotu je ještě ve festivalovém programu naplánována projekce dramatu Minamata. V životopisném snímku Depp ztvárnil fotožurnalistu Eugenea Smithe. Ten zaznamenal boje v Pacifiku za druhé světové války i kauzu chemické továrny Chisso Corporation, kvůli které se obyvatelé japonského rybářského města Minamata otrávili rtutí.

Na producentskou dráhu se Depp dal před deseti lety, kdy se zapojil do přípravy příběhu Hugo a jeho velký objev režírovaný Martinem Scorsesem. Snímek získal jedenáct nominací. Sám Depp – jako herec – má oscarové nominace tři: za Prokletí Černé perly ze série Piráti z karibiku, Hledání Země Nezemě a Sweeneyho Todda: Ďábelského holiče z Fleet Street. Sošky se ale zatím nedočkal.

Bez ocenění se vrátí do Spojených Států i z Varů. Ocenění prý odmítl, důležitější je pro něj představit divákům svou tvorbu.

Johnny Depp a Bill Nighy ve filmu Minamata
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Neobdivujte Deppa, zaznívá od organizace proti násilí na ženách

Deppovo pozvání do Varů nevzbudilo jen nadšení. Kritiku sklidilo od britské organizace Solace Women's Aid, která bojuje proti domácímu násilí. Ta odsoudila karlovarský festival a také přehlídku v San Sebastianu, kde by měl být herec hostem v září, že prokazují poctu násilníkovi. Z fyzického napadení Deppa obvinila jeho bývalá žena Amber Heardová. Soudní pře mezi exmanželi stále pokračují.

Prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška ke kritice britské organizace poznamenal, že „nemá potřebu někomu něco vysvětlovat“. Podle něho nelze zpochybnit, že Depp je „hvězda všech hvězd“.

Johnny Depp patří ke trojlístku hlavních hvězd pětapadesátého ročníku. Na závěrečný ceremoniál dorazil Deppův krajan Ethane Hawke, už na úvod festivalu obdržel ocenění anglický herec Michael Caine.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Divadelní premiéry: Dvě Figarovy svatby, Sekyra i Eva Pilarová

Březnové divadelní novinky přinášejí vůbec první adaptaci knihy Ludvíka Vaculíka Sekyra nebo autorské představení o Evě Pilarové. Na tuzemských jevištích se potkávají také dvě Figarovy svatby a vrací se klasické kusy jako Krysař, Golem či Pygmalion. Přehled premiér vychází z reportáží odvysílaných v Událostech v kultuře.
před 14 hhodinami

Springsteen vysype ze šuplíku sedm dosud nevydaných alb

Americký zpěvák a kytarista Bruce Springsteen oznámil, že najednou vydá sedm alb. Jde o dokončené, ale nikdy nezveřejněné nahrávky z jeho archivu. Nejstarší vznikla začátkem osmdesátých let. Jako ochutnávku už k uším posluchačů vypustil píseň Rain in the River.
před 19 hhodinami

Československá předválečná tajná služba měla svoje agentky

Evženie a Elisabeth byly dvě zhruba pětadvacetileté dívky, které na přelomu třicátých a čtyřicátých let pracovaly pro Československou tajnou službu. Elisabeth získávala informace v advokátní kanceláři v Ratiboři a zbrojovce v Dessau. Gestapo ji ale odhalilo a nechalo popravit. Evženie byla také zatčena, ale později propuštěna. Jejich osudy mapuje nová výstava ve Znojmě.
před 20 hhodinami

Vytiskovo Zjevení je folklorní apokalypsou

Výtvarník Jan Vytiska ve svých obrazech zobrazuje dobro a zlo, krásu a ošklivost, život i smrt. Jeho poslední cyklus obrazů inspirovala kniha Nového zákona – Zjevení svatého Jana neboli Apokalypsa. Na výstavě nazvané jednoduše Zjevení je přestavuje pražská Trafo Gallery.
před 20 hhodinami

Nákladný indický film L2: Empuraan je politické drama na plátně i mimo něj

Nový indický thriller L2: Empuraan řeší politiku nejen na plátně, ale sám se stal politickým tématem. Hinduistické nacionalistické skupiny kritizují některé scény, zatímco opozice a levicové strany mluví o zásahu do umělecké svobody. Filmaři, včetně indické herecké superstar Mohanlala, se snaží o nestrannost. Problematické scény vystřihli.
před 23 hhodinami

Turisté se na hradech a zámcích vydají po stopách italské šlechty

Letošní sezona na hradech a zámcích bude ve znamení italské šlechty. Věnovat se jí bude projekt Národního památkového ústavu (NPÚ) Po stopách šlechtických rodů. Představí kulturní vlivy a umělecké inspirace, které na naše území přinášeli Italové zejména v sedmnáctém století. Hlavními objekty budou zámky Uherčice na Znojemsku, Opočno na Rychnovsku a Náchod. Kromě prohlídek jsou na programu výstavy a přednášky.
3. 4. 2025

Udavač, nebo undergroundový básník? Kniha rozkrývá mýtus Egona Bondyho

O kvalitách poezie Egona Bondyho není proč pochybovat, o to větší rozpaky se však vynořují nad jeho osobností, tedy nad mírou jeho angažmá ve službách StB. Kniha Zbyněk Fišer / Egon Bondy a Státní bezpečnost k tomu přináší mnoho důkazů, které značně otřásají obrazem Bondyho bojovníka, jaký o sobě vytvářel nejen on sám, ale i jeho obdivovatelé.
3. 4. 2025

Výstava Enter the Room je úvahou o roli videoher a budoucnosti

Galerie hlavního města Prahy v interaktivní expozici Enter the Room ukazuje díla mladých umělců, kteří využívají herní prvky a zabývají se tématy, jako je budoucnost lidstva či klimatická krize. Výstava je členěná do dvou pater. V prvním z nich se instalace týkají především oblasti ekologie a spekulací nad alternativními budoucnostmi civilizace. V druhém patře pak výstava analyzuje herní principy jako takové. Záměrem Enter the Room ale nemá být kritika hraní. Naopak ukazuje, že videohry jsou součástí společnosti a pro mladé umělce jsou přirozeným jazykem.
3. 4. 2025
Načítání...