Belgie vydala do Česka dvojici šedesátníků, kteří prý kradli diamanty v Pařížské ulici

Belgie vydala do Česka muže a ženu, kteří čelí obvinění z krádeže diamantů z obchodu v pražské Pařížské ulici. Dvojice šedesátníků je ve vazbě, oběma hrozí až osm let vězení. Za obdobnou trestnou činnost už byli odsouzeni i v Belgii.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK/PICTURE ALLIANCE/ Autor: Martin Poole

Pár, který vystupoval jako zahraniční turisté, ukradl diamanty v hodnotě přes 800 tisíc korun. Podle policistů vešli pachatelé do prodejny krátce po poledni 23. září 2017 a muž požádal prodavačku, aby mu ukázala vystavené šperky. Předstíral přitom, že chce šperk koupit tak, aby se o tom nedozvěděla jeho partnerka.

Když takto strhl pozornost na sebe, žena vstoupila do zázemí obchodu, kde sebrala dva diamanty i s certifikáty. Poté pár z prodejny rychle odešel a letecky odcestoval z Česka.

Policisté zjistili totožnost dvojice po několika dnech a informovali o ní kolegy v ostatních evropských státech. Zajistili také vydání evropského zatýkacího rozkazu. Pár se podařilo vypátrat, zadržet a odsoudit v Belgii za jiné krádeže.

„Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky. Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě,“ dodal mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.