Krnov vyčlenil peníze na odkoupení chátrajícího Prioru. Může sloužit jako byty nebo knihovna

Zastupitelé Krnova udělali další krok k plánované koupi chátrajícího obchodního domu Prior v centru města. Z rozpočtu vyčlenili 37 milionů korun, které potřebují k odkoupení zbylé části budovy, v tuto chvíli město vlastní jenom jednu čtvrtinu objektu. Zbývající část zatím stále patří firmě Prior, obchodní domy. 

Obchodní dům Prior v Krnově
Zdroj: Městský úřad Krnov

Zastupitelé v tuto chvíli odsouhlasili rozpočtovou úpravu, díky které teď mají desítky milionů korun právě na tento záměr. Jednání představitelů města se zástupci firmy Prior, obchodní domy budou následovat.

„O samotné koupi zastupitelé ještě nerozhodovali. O odkoupení objektu by zastupitelstvo mohlo hlasovat v červnu.“

Dita Círová

mluvčí krnovské radnice

Byty, knihovna i kavárny

Radnice v Krnově už má s objektem své plány. Mohly by tam vzniknout další byty nebo knihovna. Vyplývá to ze studie, kterou si město nechalo vypracovat u ostravské pobočky britské architektonické kanceláře RMJM. Krnov už v budově vlastní 70 bytů. 

Kromě nich by tam v budoucnu mohl být i jednací sál pro zasedání městského zastupitelstva, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tam mohla mít i služebna městské policie.

 

Budova Prioru je jednou z největších staveb v centru Krnova. V současnosti zahrnuje prodejní plochy, byty, kancelářské prostory i technické zázemí se sklady. Velká část objektu je ale v tuto chvíli nevyužívaná. Současný majitel už delší dobu marně hledá nájemce pro volné prostory. Architekti navrhli, aby byla budova v budoucnu rozdělena pěším průchodem na dva menší objekty. 

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže na řešení centra Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 metrů čtverečních, je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.