Miluji jídlo, neplýtvám. Nová výzva chce žáky přimět k úctě k jídlu

Zamezit plýtvání jídlem. To je hlavním cílem výzvy s názvem „Miluji jídlo, neplýtvám“. Ta cílí hlavně na školní jídelny, ale rovněž i na samotné školy nebo domácnosti. „V odpadu totiž běžně končí až třetina pokrmů připravených ve školních jídelnách,“ zjistila redaktorka České televize Markéta Radová.

Video Plýtvání jídlem
video

Plýtvání jídlem

K iniciativě se připojilo i školní stravovací zařízení Matiční dům v Opavě. Zde už postupně upravují jídla tak, aby se zbytečně nevyhazovaly některé přílohy.

„První změny k lepšímu už jsou vidět. Matiční dům, kde se vaří obědy pro 12 škol, se k výzvě připojil letos v březnu. Od té doby například zanalyzovali, u kterých jídel zůstávají největší zbytky,“ dodala Markéta Radová.

Výzva se zaměřuje také na mladší žáky, snaží se je informovat o tom, jakou má jídlo skutečně hodnotu. Jednotlivé školy si díky akci mohou zanalyzovat, kolik odpadu děti vyhazují, a připravit si tak třeba metodické materiály určené do vyučování.

Podle autorů výzvy se každý rok v tuzemských školních jídelnách vyhodí 238 tun jídla. Pro představu by se toto množství vešlo do 1600 nákladních aut Tatra.

Omezit plýtvání na maloobchodní a spotřebitelské úrovni na polovinu do roku 2030 zároveň požaduje i OSN.