Šabršula je znovu šéfem policie v Uherském Hradišti. Rozhodl o tom krajský soud

Šéfem policie v Uherském Hradišti je opět Bronislav Šabršula. Ve funkci nahradil Václava Karkošku, který útvar vedl od 1. prosince 2016. Kvůli podezření z řízení v opilosti byl Šabršula v roce 2014 postaven mimo službu a později převelen do Prahy. Podle Krajského soudu v Brně se ale podezření neprokázalo.

Bronislav Šabršula
Zdroj: ČTK Autor: Michal Doležal

Policisté našli Bronislava Šabršulu v dubnu 2014 spícího za volantem v luhačovické části Polichno. Ten ale popřel, že vůz odstavený částečně v silnici řídil. Dechovou zkoušku i krevní testy na alkohol odmítl. Tvrdil, že byl jen spolujezdcem a že auto řídila žena, jemu blízká osoba. Dodal, že se s ženou nepohodl. Řidička podle něj pak vozidlo zastavila a odešla. Šabršula si prý na místo řidiče přesedl poté, když zjistil, že automobil má rozbité zrcátko.

Šabršula chce finanční náhradu

Podle soudu se tuto verzi nepodařilo vyvrátit. Loni v září proto rozhodl o návratu Bronislava Šabršuly do funkce. Šabršula dosud pracoval jako rada Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál policejního prezidia. Za to, že musel nastoupit na hůře placenou pozici, chce vysoudit finanční náhradu.

Policejní prezidium v inkriminovaném případu respektovalo loňský rozsudek krajského soudu, který projednával Šabršulovu správní žalobu. „Soud zrušil rozhodnutí, kterým byl pan Šabršula odvolán ze služebního místa vedoucího územního odboru, neboť neměl platnou bezpečnostní prověrku. Tu získal v průběhu odvolacího řízení, proto soud rozhodnutí o odvolání z místa zrušil. Z tohoto důvodu se pan Šabršula vrací zpět na původní místo,“ uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Václav Karkoška bude podle krajské policejní mluvčí Lenky Javorkové velet územnímu odboru policie ve Zlíně. V jeho čele stál už před odchodem do Uherského Hradiště.