Opilému ruskému řidiči, který na Nový rok v centru Prahy srazil Kolumbijku, hrozí až osm let vězení

Policie obvinila čtyřicetiletého řidiče, který v noci 1. ledna srazil v centru Prahy mladou ženu. Šestadvacetiletá žena z Kolumbie i přes pokusy o oživení zemřela na místě. Cizinec, který podle policie nadýchal přes dvě promile alkoholu, je obviněn z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení, soud ho ve středu poslal do vazby, protože se obával jeho útěku.

Video Události
video

Soud poslal ve středu řidiče do vazby

Nehoda se stala ve Spálené ulici na rohu s Myslíkovou na přechodu pro chodce. Podle svědků chtěl řidič v protisměru předjet tramvaj, dívku nabral na kapotu a pak ještě přidal plyn, jako kdyby chtěl ujet. Nakonec ale po několika desítkách metrů zastavil.

Policie o ní dostala hlášení po třetí hodině ranní. „Orientační dechová zkouška, která byla na místě řidiči provedena, byla pozitivní,“ uvedl v neděli mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Policisté řidiči černého mercedesu naměřili přes dvě promile alkoholu. Podle informací ČT má muž ruské občanství.  

„Vyšetřovatelé během uplynulých hodin shromažďovali veškerý spisový materiál a zajišťovali potřebné důkazy pro zahájení trestního stíhání čtyřicetiletého řidiče,“ řekl ve středu policejní mluvčí. Soud ve středu poslal řidiče do vazby, zároveň stanovil milionovou kauci, kterou se muž může z vazby vykoupit.  

Na bezpečný průběh silvestrovských oslav v centru metropole dohlíželo několik stovek policistů a strážníků. Ti řešili převážně drobné potyčky, přestupky v dopravě nebo přestupky proti občanskému soužití či majetku. Na policejní služebně skončily tři lidé, kteří nerespektovali dodržování veřejného pořádku. Během silvestrovské noci přijali pražští policisté přes 500 oznámení a zadrželi 32 pachatelů.