Zbývá jen pár týdnů. A na Pustevnách přivítá turisty lanovka s novou výstupní stanicí

Sedačková lanová dráha, která ročně dopraví na beskydské Pustevny na 200 000 turistů, bude mít už brzy zbrusu novou výstupní stanici. Ta zde vzniká od loňska. V květnu se má otevřít prvním návštěníkům.

Video Dokončení výstupní stanice lanovky na Pustevnách
video

Dokončení výstupní stanice lanovky na Pustevnách

„Právě se dodělávají interiéry, vnější plášť budovy,“ zjistil redaktor České televize Petr Mecner, který staveniště navštívil. Turisté se tak už za několik týdnů budou moci přímo po lávce dostat do moderního objektu s panoramatickým výhledem na okolní krajinu, jehož autorem je kopřivnický architekt Kamil Mrva.

Nová výstupní stanice na Pustevnách
Zdroj: ČTK
Autor: Glück Dalibor

:. Na Pustevnách v Beskydech se pracuje na stavbě nové horní stanice lanovky (na snímku z 15. ledna). Za zhruba 15 milionů korun zde postaví moderní objekt ze dřeva, kamene a skla. Kromě zázemí pro obsluhu lanovky tam budou i pokladny a restaurace, obchody, sociální zařízení a půjčovna lyžařského vybavení i koloběžek.

Kromě horní části lanovky by se měla rekonstruovat také samotná dráha. To však přijde na řadu později. Je stará na tři desítky let a podle odborníků by se měla vyměnit. Spodní zázemí dráhy je nové od předloňska. Projekt na výměnu lanovky se zatím rodí. Stát by mohl na 150 milionů korun.

Lanovka na Pustevny se ze stanice Ráztoka v Trojanovicích běžně rozjíždí každou půlhodinu denně od 08:00 do 17:00. Kvůli těžbě dřeva však byla od 20. 2. 2017 ve všedních dnech první jízda dráhy posunuta na 9:30, a to až do odvolání. Jednosměrná jízda stojí dospělého 130 korun a děti 80, obousměrná dospělého 160 a děti do výšky 140 centimetrů 110 korun. Děti do pěti let jezdí zdarma.