Požár haly v Bohumíně: Kouř byl vidět kilometry daleko

V areálu bohumínských železáren a drátoven začala dopoledne hořet jedna z hal. Hasiči proto museli okolí uzavřít. Z haly stoupal hustý dým, který byl vidět kilometry daleko, podle hasičů ale lidi v okolí přímo neohrožoval. Požár už se hasičům podařilo lokalizovat. Příčiny ani rozsah škod zatím známy nejsou. 

Video Požár Drátoven v Bohumíně
video

iReportér: Požár Drátovny v Bohumíně

„Chemický automobil, který monitoroval ovzduší nejen u zásahu, ale i ve městě Bohumíně, nenaměřil díky dobrým rozptylovým podmínkám žádné zvýšené koncentrace škodlivin,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák. Zásah byl ale náročný na spotřebu dýchací techniky. „Na místo byl povolán protiplynový automobil s náhradními dýchacími přístroji, pro organizaci spojení bylo využito mobilní operační středisko, tedy spojovací automobil ze stanice v Ostravě-Zábřehu,“ dodal Kozák.

U požáru zasahovalo 16 jednotek hasičů – profesionální hasiči z celého Karvinska i z Ostravy. „Hasiči postupně nasadili k likvidaci události několik vodních proudů zevnitř budovy, několik na střeše a využili také lafetové proudnice na výškové technice. Střechu objektu poté pokryli speciální hasební pěnou,“ popsal mluvčí.

ŽDB Drátovna je dceřinou společností Třineckých železáren, která vyrábí lana, dráty či kordy do pneumatik. Mluvčí železáren Petra Jurásková uvedla, že hoří jedna z budov firmy, kde se dnes nic nevyrábělo, neboť v podniku je čtrnáctidenní odstávka.

„Hořelo v mořírně na tažírně patentovaného drátu. Podle mých informací začalo hořet v době, kdy tam nikdo nebyl. Rozsah škod zjišťujeme,“ dodala Jurásková.