Česká obchodní inspekce se zaměřila na koupaliště. A nejen je

Jak jsou v letních měsících poctiví prodejci? Právě to nyní zjišťuje Česká obchodní inspekce (ČOI). Její pracovníci ve čtvrtek také vyrazili kontrolovat první koupaliště pod širým nebem. A prohřešky už zjistili v zařízení venkovního krytého bazénu v Ostravě-Porubě.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK/APA Autor: Barbara Gindl

Podle redaktorky České televize Lucie Poništové zde obsluha nalila podměrečné pivo. „Zákazníka tak ošidila o dvě koruny,“ zjistila.

V dané provozovně neměli ani sklenici pro ověření míry rozlévaného alkoholu. „Protože na místě nebyl přítomen majitel podniku, bude se vše řešit ve správním řízení,“ dodala redaktorka České televize.

Danému restauračnímu zařízení podle ní hrozí pokuta do 3000 korun. Inspektoři ve čtvrtek dělali také kontrolní nákupy ve sportovně-relaxačním areálu Vřesina.

Video Události v regionech plus (Ostrava)
video

ČOI kontroluje koupaliště

Zdroj: ČT24

 

Od začátku letní sezony, tedy 21. června, už inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali zhruba padesát letních zahrádek a stánků s občerstvením. Porušení zákona podle ředitele moravskoslezské a olomoucké pobočky České obchodní inspekce Borise Stabryna zjistili téměř ve 40 procentech případů. Zaměstnanci ČOI dosud udělili pokuty v celkové výši 18 000 korun.

V květnu se inspektoři ČOI při mimořádné kontrolní akci zaměřili na prodej chovatelských potřeb v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Závady zjistili téměř v polovině prodejen. V 35 ze 72 kontrolovaných prodejen uložili 27 pokut dohromady za 30 000 korun a osm případů poslali do správního řízení, sdělil ČTK mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.