Mariánské Lázně se připravují na setkání evropských ministrů

Mariánské Lázně - Mariánské Lázně se připravují na další setkání evropských politiků v rámci českého předsednictví. V polovině příštího týdne do města přijede 27 ministrů pro místní rozvoj. Místní obyvatelé se musí připravit na řadu bezpečnostních opatření. Hostitelské město musí zajistit pořádek, dostatek parkovacích míst a bezpečnost. Hlavním tématem setkání ministrů bude sociální politika a pravidla pro rozdělování evropských peněz po roce 2013.

Radnici už přípravy stály 200 tisíc korun, kolem pěti milionů pak zaplatí stát za dopravu, ubytování, stravu a ochranu ministrů a jejich delegací. Pět dní bude omezen provoz ve čtyřech ulicích v okolí společenského domu Casino. O ubytování se podělí dva luxusní hotely. Oba jsou po rekonstrukci a v průběhu schůzky ubytují i běžné hosty. V plném proudu jsou teď úpravy jednacích sálů. Natírají se sloupy, stěhuje se nábytek a připravují se rozvody elektřiny a počítačové sítě.

Ministry ještě před samotným jednáním čeká návštěva Karlových Varů. Prohlédnou si novou letištní halu, Císařské lázně a podzemí Vřídla.

/*json*/{"map":{"lat":49.9646933776,"lng":12.7044868469,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/