Ve Strašnicích byl otevřen areál Gutovka

Praha - V pražských Strašnicích mají nové sportovní a relaxační centrum. Areál základní školy Gutova nabízí nejen nejlepší zázemí pro adrenalinové a freestylové sporty, ale i spoustu dalších aktivit pro děti a dospělé. Areál Gutovka funguje už delší dobu, oficiálního slavnostního otevření se ale dočkal až na den dětí. O jeho výstavbu se postarala městská část Prahy 10. "Je pravda, že některé aktivity jsou tu už delší dobu, například skatepark má už 8 let stáří, lezecká stěna 3 roky, ostatní sportoviště byly v posledních měsících dostavěny, zkolaudovány a v dnešním dni je celý areál hotov." řekl ČT Matěj Dunka, ředitel areálu Gutovka.

Na jedinečných hřištích se návštěvníkům předvedli čeští beachvolejbaloví reprezentanti. Jiří Bis, prezident Bison Beach Volleyball Clubu se vyjádřil: "Olympijský sport potřebuje olympijské podmínky a zatím v ČR ty olympijské podmínky příliš nebyly. Gutovka ale nabízí mnohem víc - třeba největší lezeckou stěnu ve střední Evropě, vysokou 15 metrů, s 80-ti výstupovými trasami nebo další unikát - rozsáhlý betonový skatepark.

Den dětí v Gutovce, to byly soutěže, exhibice, tanec a muzika. Ti nejmenší zkoušeli netradiční malý vodní svět s různými atrakcemi. Na nich si děti můžou vyzkoušet základní fyzikální znalosti. Nechybí tu ale ani skluzavky nebo atraktivní bagr. Do areálu Gutovka se můžete vyřádit klidně i v zimě, protže všechny atrakce a sportoviště budou v zimě pod střechou.

Video Reportáž Edity Valentové
video

Reportáž Edity Valentové