Táborského soudce hlídá policie kvůli výhrůžkám

Tábor - Bezpečnost místopředsedy senátu Krajského soudu v Táboře Zdeňka Kučery zajišťuje kvůli anonymní výhrůžce policie. Před úterním jednáním o návrhu na obnovu řízení s Radkem Smrtem, kterého loni poslal na deset let do vězení za pokus o vraždu, dostal anonymní dopis, v němž autor jemu a jeho synovi vyhrožuje, pokud proces neobnoví.

„V souvislosti s trestní věcí, která byla u zdejšího soudu vedena proti Radku Smrtovi, mi v podstatě bylo sděleno, že jestli nevyhovím návrhu na obnovu řízení, budu ohrožen,“ uvedl pro ČT Zdeněk Kučera. Protože autor dopisu vyhrožuje také jednomu z členů soudcovy rodiny, označil Zdeněk Kučera situaci s ohledem na závažnost dopisu za nepříjemnou právě pro rodinu.

Anonymní výhrůžky soudcům nejsou u táborského krajského soudu novinkou a i Kučera jich už několik obdržel. Vůbec poprvé byl ale obsah dopisu natolik závažný, že ho předal policii. Ta ihned zahájila vyšetřování, které má odhalit autora. Všem, kterým se v dopise vyhrožuje, také poskytla ochranu.

Video Reportáž Kristýny Vrkočové
video

Reportáž Kristýny Vrkočové

Jednání o obnovení procesu probíhalo za výjimečných bezpečnostních opatření a přísnější jsou teď i kontroly při vstupu do budovy soudu. Bez ohledu na anonymní výhrůžky ale proces Radka Smrta obnoven nebude. K tomu je potřeba skutečně závažný důvod a ten podle soudce Kučery senát při projednávání neshledal.