Anonym pomohl policii nalézt odcizené obrazy

Pardubice – Policie na Svitavsku nalezla všech čtrnáct vzácných obrazů, odcizených z fary v Bohuňově na Svitavsku. Umělecká díla s motivem křížové cesty, která pocházejí zřejmě z devatenáctého století, byla na základě anonymního telefonátu objevena na autobusové zastávce v jedné z obcí na Svitavsku. Zatím není jasné, jak ke krádeži došlo. Jisté je jen to, že se v inkriminovanou dobu pohyboval v blízkosti obrazů větší počet lidí, z nichž mnozí pracovali na rekonstrukci tamního kostela. Pátrání po pachateli tak nadále pokračuje.

V pátečních odpoledních hodinách zavolal na linku 158 anonymní telefonát, který pomohl policistům při hledání vzácných obrazů, které byly odcizeny z půdy fary v Bohuňově, protože tamní kostel se opravuje. „Plátna nyní budou podrobena dalšímu zkoumání. Odborník se vyjádřil k hodnotě pláten a škoda tak byla vyčíslena na více jak čtyři sta tisíc korun,“ potvrdila v telefonátu pro ČT mluvčí Policie ČR ve Svitavách Anna Štegnerová.

Tento případ je pro svitavskou policii spíše výjimečným. Nic podobného se v regionu za poslední léta nestalo. V tomto případě se mohlo jednat i o krádež na objednávku. To vše nyní policie prověřuje.

Video Telefonát Anny Štegnerové
video

Telefonát Anny Štegnerové

/*json*/{"map":{"lat":49.559988,"lng":16.202981,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.559988,"lng":16.202981,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/