Kdy má být novoroční ohňostroj? Pražané rozhodnou v anketě

Praha - O termínu konání novoročního ohňostroje v Praze nakonec rozhodnou občané v anketě. Radní se už poněkolikáté nedokázali shodnout, zda udělat světelnou show na Nový rok hned po půlnoci, nebo až v podvečer, aby se mohly přijít podívat i rodiny s dětmi. 

„Oba termíny mají svá pro a proti, jedna varianta je klasičtější, tradiční a spíše pro turisty, druhá pro rodiny s dětmi. Ohňostroj každopádně uspořádat chceme,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Rada proto už dnes schválila vypsání veřejné zakázky na realizaci ohňostroje. Zájemce o ni by měl městu nabídnout pyrotechnické a ohňostrojné efekty včetně jejich odpálení. Cena by neměla přesáhnout 990 000 korun bez DPH.

Ohňostroj bude podle primátora vypálen z bezpečného místa z pontonu na Vltavě mezi Střeleckým a Karlovým mostem. Pražané a návštěvníci Prahy ho budou moci sledovat z nábřeží a mostů, ale také ze strání Petřína nebo od Pražského hradu.

Jak se zapojit do ankety:

Termín: 

  • hlasovat je možné ode dneška do středy 21. listopadu do 18:00 hodin

Oficiální ohňostroj, který přitahuje desítky tisíc lidí, se nekonal na začátku loňského roku, kdy ho město zrušilo kvůli úsporným opatřením. Letos poprvé ozářil Prahu v prvních vteřinách po půlnoci, v předchozích letech se konal v podvečer kolem 18:00.

Video Reportáž Jitky Szászové
video

Reportáž Jitky Szászové