Provoz na R46 u Olomouce ráno blokovala nehoda deseti aut

Olomouc – Krátce po šesté ranní zablokovala silnici R46 u Olomouce hromadná nehoda deseti aut. Srážku, která se obešla bez zranění, zřejmě způsobila ledovka, která ztěžuje provoz v kraji i dalších částech Česka. V půl osmé byl již provoz plynulý.

Nehoda se stala u exitu 37 ve směru na Olomouc na okraji města. „Dechové zkoušky u řidičů byly negativní,“ doplnil policejní mluvčí Josef Bednařík. Nedaleko exitu se navíc před 06:00 stala další nehoda, když na silnici R35 ve směru na Mohelnici narazilo nákladní auto do svodidel. „Přestože se teploty pohybují nad nulou, musejí si řidiči dát pozor na ledovku, která pokrývá některé úseky silnice, a přizpůsobit rychlost jízdy,“ zdůraznil mluvčí policie s tím, že silnice byla v místě nehody místy kluzká.

Podle policie je sjezd na Hněvotín a Mohelnici zcela funkční. „Do současné doby nám bylo ohlášeno celkem 18 dopravních nehod na území Olomouckého kraje. V převážné většině dopravních nehod řidiči nepřizpůsobili rychlost klimatickým podmínkám a stavu komunikace,“ dodal policejní mluvčí. Situace už se podle policie uklidnila, kolem 09:00 nebyly v Olomouckém kraji hlášeny žádné dopravní komplikace.