Letní Letná 2016

Račte vstoupit, Letní Letná otevírá svá šapitó

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná zahájí čtvrteční open air představení Divadla Spektákl. Oduševnělá komedie o putování za osudovou láskou bude k vidění zdarma. Prvním večerním programem bude vystoupení australského souboru Limbo v unikátním prostoru secesního dřevěného šapitó se zrcadly Magic Mirror.

 

Během úvodního večera zažijí diváci australskou párty mezi nebem a zemí. „Velice svěží a živelný kabaret s živou hudbou a jedinečná atmosféra Spiegeltentu hraje v celém představení nezanedbatelnou roli,“ prozradil ředitel a dramaturg festivalu Jiří Turek.

Od protinožců do Čech přijede soubor Circa, který představí své fyzické, hodně dynamické až extrémní artistní umění. Jejich představení Beyond je postavené na neskutečných fyzických výkonech a přesto nepostrádá příběh a vtip.

Video Studio ČT24
video

Račte vstoupit, Letní Letná otevírá svá šapitó

Druhý festivalový den se představí český soubor Losers Cirque Company v představení Beach Boy(s) v režii Jiřího Havelky. Kromě premiéry Beach Boy(s) potěší Losers Cirque Company diváky i starším kouskem Walls&Handbags.

Předpremiéru své klaunérie uvede 26. srpna americký divadelník, režisér a akrobat Daniel Gulko. Další hvězda dorazí z kolébky nového cirkusu, z Francie. Soubor Cirque Le Roux si pro české publikum přichystal noirovou inscenaci Slon v pokoji.

Bratři v tričku pozvou diváky na Funus, pohřební koktejl humoru a bizarnosti. Cirkus TeTy předvede pod názvem Husí krky nový cirkus s prvky fyzického divadla. Inscenace Enola Elišky Brtnické je inspirována tématem přeživších po atomovém výbuchu v Hirošimě.

Festival je i přehlídkou domácích úspěchů nového cirkusu, který na rozdíl od toho tradičního mísí cirkus, tanec, hudbu, divadlo, výtvarné umění a film. Mladá generace talentovaných herců a akrobatů vystoupí na večerech organizovaných centrem pro nový cirkus Cirqueon, souborem Cirkus Mlejn či třetím ročníkem Ateliéru fyzického divadla Divadelní fakulty JAMU.

Video Generálka úvodního představení
video

Generálka úvodního představení

Pro děti Letní Letná organizuje festivalovou školu, na které je formou „příměstského tábora“ naučí základům herectví, žonglování či výtvarných aktivit. Nový cirkus, klaunérie, ale také hudební a filmový program, workshopy a program pro děti zabaví návštěvníky do 4. září.