Osmé pokračování Harryho Pottera bude. Ale na divadle

Autorka ságy o čarodějnickém učni J. K. Rowlingová se ohledně dalších pokračování drží hesla „nikdy neříkej nikdy“. Už na příští léto plánuje divákům v Londýně představit hru Harry Potter a prokleté dítě. Příběh naváže na poslední sedmou knihu a vystupovat v ní bude dospělý Potter a jeho syn Albus Severus.

Harry Potter a Relikvie smrti, 2011, Režie: David Yates

Zdroj: Warner Bros.

Děj se začne odvíjet tam, kde se čtenáři s hlavním hrdinou rozloučili - tedy o 19 let později, kdy zvítězil v bitvě proti Lordu Voldemortovi a spolu s Ginny Weasleyovou začal společný život, v němž už hrají roli také jejich potomci.

Potterova budoucnost je víc než cokoliv jiného „upracovaná“. Jako zaměstnanec Ministerstva kouzel v oddělení bystrozorů se stará o své tři ratolesti, zatímco jeho nejmladší syn pojmenovaný po někdejším řediteli bradavické školy Albusovi Brumbálovi bude bojovat s „tíhou nechtěného rodinného odkazu“.

„Otec i syn se dozví nepříjemnou pravdu: temnota někdy přichází z nečekaných míst.“

Jeden z producentů hry Harry Potter a prokleté dítě

Drama bude mít dvě části, které bude možné zhlédnout najednou či dva dny po sobě. Předpremiéra by se měla konat 7. června a od 30. července by mohli hru v londýnském Palace Theatre zhlédnout i běžní fanoušci.

Plakát ke hře Harry Potter a prokleté dítě

Zdroj: J. K. Rowlingová

Kromě autorky knih o čarodějnickém učni Rowlingové se na hře podílel i scénárista Jack Thorne a divadelní režisér John Tiffany, který režíroval například úspěšný muzikál Once vzniklý na motivy filmu s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou. Zda se na jevišti objeví herci, kteří knižní postavy ztvárnili v osmi úspěšných filmech, producenti nesdělili.