Nová galerie Heart Space miluje expresi a víno

V pražských Holešovicích vyrostl nový multikulturní prostor Heart Space. Otevřela jej mladá výtvarnice a tatérka Julia Chochola. Začala výstavou vlastních maleb a soch, později by do galerie ráda zvala méně známé současné tvůrce.
Video Nová galerie Heart Space
video

Nová galerie Heart Space

Na návštěvníky Heart Space čeká výtvarné umění, ale také jídlo, víno či hudba. Na plánu jsou výstavy, degustace nebo release party hudebních klipů. První expozice představuje tvorbu Julie Chocholy z posledního roku, které zahrnuje především velkoformátové expresivní abstrakce. Svou malbou se snaží vyjádřit nejniternější emoce. Své obrazy zásadně nepopisuje a nepojmenovává, uvádí je datum vzniku.

„Tohle jsou plechové obrazy, které mají být venku, na fasádě ideálně, a budou s tím majitelem trošku růst, protože jsou na některých místech ošetřené proti korozi a na některých místech jsou nechané syrově, takže jak bude pršet, tak se bude ten obraz několik let s tím majitelem trošku dotvářet,“ popisuje jedno ze svých děl.

Přežít katastrofu

Chochola ráda kombinuje industriální inspiraci s přírodou, v holešovické hale pracuje se samorosty nebo s masivními ohořelými špalky, které jako jediné zbyly po ničivém požáru u jejích milovaných koní. „Dala jsem je dohromady a zjistila, že to je taková autobiografická socha mojí rodiny. Je nás pět členů a stejně jako ty špalky, které přežily katastrofu požáru, tak i my jsme přežili katastrofu poměrně složitého dětství.“

Mladá umělkyně už žila na šesti místech České republiky a než se naplno usadila v malbě, vyzkoušela si různé profese. „Barman, chovatel koní, kuchařka, pak přišlo tetování, pak jsem chvíli měla vlastní statek. Byla to zajímavá cesta,“ počítá Chochola.

Cesta, na které Julia všechno dělá srdcem. I tak vznikl Heart Space, prostor, kde chce po vlastní výstavě prezentovat stejně naladěné a zatím méně známé tvůrce. Heart Space Julie Chocholy najdete v ulici Přístavní 5, Praha 7.

/*json*/{"map":{"lat":50.10424581899548,"lng":14.448160700000017,"zoom":17,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{"0":{"lat":50.10423068159864,"lng":14.448083639144897,"type":"","description":""}},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/