Pohled na různorodost lásky ukazuje galerie Artinbox

Praha - Pohled umělců na mezilidské vztahy a jejich složitost vystavuje galerie Artinbox v centru Prahy. V rámci výstavy „Láska je slepá, Sex je jinde“ se představují málo známá jména i připomínají světově proslulí autoři. Pro galerii v centru Prahy jde o první tematickou výstavu. Nabízí fotografie, grafiky nebo třeba sochy s podtitulem díla mistrů minulých, současných i budoucích. Ti často boří romantický mýtus, který téma doprovází.

Autorka výstavy kolekci děl charakterizuje jako povzdechnutí a satirickou meditaci nad složitostí věcí. Dětský pohled ukrývající vášnivé objetí rodičů, srdce, které nic nebolí, ale i syrové obrazy s erotickým nábojem. Návštěvníci galerie Artinbox můžou na to, co se mezi námi děje, nahlédnout optikou víc než padesáti tvůrců. V centru stojí vztah mezi manžely, hranice výstavy ale neurčuje.

Přístup některých umělců je poměrně všeříkající, jiní dávají prostor fantazii a náznaku. „I ve výběru umělců jsem se snažila jít pestře, takže jsem vyhledala zajímavá díla od autorů ještě neznámých, začínajících, ze kterých si myslím, že by se mohla stát známá jména. A stejně tak jsem představila i autory nejznámější,“ uvedla kurátorka výstavy Nadia Rovderová.

Video Výstava \"Láska je slepá, Sex je jinde\"
video

Výstava \"Láska je slepá, Sex je jinde\"

Přestože může pro někoho být část výstavy na hraně, o nezájmu lidí se podle autorky mluvit nedá. „Jsme mile překvapeni, lidi chodí čím dál víc a zdá se, že téma je opravdu žhavé,“ podotkla Rovderová. Kvůli zájmu galerie celou výstavu prodlužuje do 8. dubna.

Z výstavy "Láska je slepá, Sex je jinde"
Z výstavy „Láska je slepá, Sex je jinde“