Základní fakta Bryana Adamse naživo

Praha - Kanadský zpěvák, kytarista a skladatel Bryan Adams v neděli v pražské O2 areně zahraje převážně písně z rok starého akustického živého alba Bare Bones, které natočil s pianistou Garym Breitem. V programu jsou takové hity jako Here I Am Play, Can't Stop This Thing We Started, (Everything I Do) I Do It for You či Cuts Like a Knife. Do Prahy Adams přijel se svou doprovodnou kapelou.

„O koncert je velký zájem, předpokládáme, že to bude nejnavštívenější z jeho dosavadních koncertů v Praze. Lístky k sezení i ke stání však budou i před koncertem k dispozici na pokladnách O2 areny,“ uvedl k Adamsově vystoupení Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

"Jsem šťastný muž…

… V devadesátých letech jsem měl pár mezinárodních hitů a poslouchali je lidé opravdu všude možně po světě. Výsledkem je, že dnes mohu koncertovat doslova kdekoli na téhle planetě. Hráli jsme ve východní Evropě i v Rusku, na Blízkém východě, v Indii, Pákistánu, Indonésii, Vietnamu, Koreji a jako vůbec první západní rockeři v nepálském Káthmándú." /Bryan Adams/

Nedělní koncert bude čtvrtou zastávkou jednapadesátiletého Adamse v České republice od roku 2003, kdy zde vystoupil poprvé. Naposledy se představil v ČR v listopadu 2006 na koncertě v pražské Sazka Areně (nynější O2 Areně) v rámci turné k nahrávce Anthology mapující jeho pětadvacetiletou kariéru. Na koncertu se sešlo zhruba 10 tisíc diváků.

Bryan Adams začal psát první písně v roce 1977 pro Loverboy, BTO a Bonnie Tylerovou. Stálým spolupracovníkem se mu stal Jim Vallance. Sám debutoval v roce 1979. Až po čtyřech letech měl první hit Straight From The Heart, později se stal jedním z nejvýraznějších zpěváků a skladatelů populární hudby osmdesátých a devadesátých let. V Evropě ho proslavila například balada Please Forgive Me. Jeho nejúspěšnějším singlem je píseň (Everything I Do) I Do It for You, kterou složil k filmu Robin Hood - Král zlodějů. Poslední řadovou desku s číslicí 11 v názvu vydal v roce 2008.